Робота в Австрії

за тимчасовим захистом

  • Що означає право на тимчасове перебування для вимушено переміщених осіб з України?
  • Необхідні документи
  • Реєстрація на базову допомогу
  • Робота в Австрії та курси німецької мови
  • Де знайти житло?

Що означає право на тимчасове перебування для вимушено переміщених осіб з України?


Тимчасовий статус захищеної особи надається до 03.03.2024 р. Після цього можливе його продовження максимум на один рік. Однак, статус захищеної особи може бути скасований раніше, якщо можна буде безпечно повернутися до України. Ваше право на перебування в Австрії може бути скасовано раніше, якщо ви виїхали з Австрії не на короткий проміжок часу, тобто переселилися до іншої країни. Окрім того, право на перебування анулюється в разі виявлення виняткових обставин. До таких обставин може належати, наприклад, відбування покарання за вчинення особливо важких злочинів.

Для цього необхідно, щоб ви зареєструвалися:

  • Первинна реєстрація здійснюється поліцією. Це можна зробити в конкретних поліційних дільницях або в спеціальних пунктах приймання або реєстрації.
  • При реєстрації будуть записані ваші дані, а також дані вашого паспорта або інших документів. Особи у віці 14 років і старше підлягають ідентифікації (зняття відбитків пальців тощо). Існує форма, яку ви заповнюєте і подаєте при реєстрації.

Цільові групи:

1. Громадяни України, які проживали в Україні, які вимушено виїхали з країни після 24 лютого 2022 року у зв’язку зі збройним конфліктом

2. Інші громадяни третіх країн або особи без громадянства зі статусом міжнародного захисту, який було надано до 24 лютого 2022 року або з порівняним статусом національного захисту відповідно до законодавства України, які були вимушені залишити Україну з 24 лютого 2022 року у зв’язку зі збройним конфліктом. Це відноситься до осіб, які отримали притулок або додатковий захист в Україні.

3. Громадяни України, які вже знаходилися на законних підставах в Австрії станом на 24 лютого 2022 року без візи або з візою, після закінчення строку безвізового перебування або дії візи, якщо вони не можуть повернутися в Україну або країну свого проживання.

Необхідні документи


− Закордонний паспорт;
− Свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, інші документи громадянського стану;
− Інші документи, які посвідчують особу, такі як посвідчення особи, водійські права, посвідка на проживання тощо.

Реєстрація на базову допомогу (Grundversorgung)


Якщо Вам потрібна допомога (наприклад, через відсутність фінансових коштів або неможливість розміщення у родичів або знайомих), Ви будете прийняті в систему базової державної допомоги федерального уряду та земель. Окрім надання харчування та місця для розміщення, Ви також отримаєте медичну допомогу (медичне страхування).

У федеральних землях також створюються так звані центри прибуття, які служать першим пунктом контакту або для орієнтації. Більш детальну інформацію про існуючі центри прибуття Ви можете отримати у пунктах базової державної допомоги федеральних земель. Локації:

  • Wien, Wien 22., IZD Tower (Wagramer Straße 19), Пн - Пт з 7:30 - 18:00;
  • Klagenfurt, PI Klagenfurt Fremdenpolizei; 9020 Klagenfurt Ebentaler Straße 6, Пн та Пт 8:00 – 14:00;
  • Salzburg, 5020 Salzburg, Am Messezentrum, Halle 4, Пн – Сб час треба дізнаватися тел: 059133-5133 або 0664 8403994;
  • Klingenbach, 7013 Klingenbach, B 16 Strkm.: 52,2 GÜG Container, Пн - Нд 00:00 - 24:00;
  • Innsbruck, Ankunftszentrum Hotel Europa, Südtiroler Platz 2, 6020 Innsbruck , Пн - Нд 08:00 - 18:00.

Робота в Австрії та курси німецької мови


З видачею “Ідентифікаційної картки для переселених осіб” також з’являється доступ до ринку праці. Крім того, субсидії та активне посередництво надає Державна служба зайнятості (AMS), а також можна використовувати інші послуги AMS, такі як консультації та курси німецької мови.

Додаткова інформація також доступна українською мовою на домашній сторінці Австрійської державної служби зайнятості (AMS).

Для працевлаштування в Австрії необхідно:

  • Ваша «Блакитна картка» (посвідчення особи для переміщених осіб)
  • Якщо ви вже знайшли роботу в Австрії, ваш працедавець повинен подати заявку до AMS.

ÖIF надає курси німецької мови на рівні A1-C1 у більш ніж 80 місцях по всій Австрії (при необхідності з доглядом за дітьми по всій Австрії). Більш детальну інформацію Ви отримаєте під час особистої консультації в ÖIF.

Де знайти житло?


1. Оренда квартир

  • airbnb на короткий термін
2. Пошук безкоштовного або недорогого житла в Австрії


Наша компанія радо надає допомогу з
· працевлаштуванням;
· житлом;
· оформленням потрібних документів.

Маєте запитання? -
Заповніть форму нижче, ми з Вами сконтактуємо та надамо відповіді на Ваші питання: