Що робити по приїзду в Німеччину?
Влада країни попереджає, що відразу після прибуття в Берлін українцям необхідно звернутися в намет під назвою
"Welcome Hall Land Berlin" на площі Washingtonplatz перед будівлею вокзалу. Там вам допоможуть з їжею, медикаментами і житлом, а також скоординують ваші подальші дії.
У центрі прибуття вам зроблять тест на коронавірус, а потім зареєструють. Також українці отримують набір засобів особистої гігієни, триразове харчування та кімнату для ночівлі. Варто пам'ятати, що реєстрація - поняття, не тотожне отриманню статусу біженця. Українці можуть перебувати на території країни без нього.
Також біженцям у Німеччині надаються такі основні види допомоги та фінансової підтримки:
- гроші на кишенькові витрати в таборах біженців;
- натуральні виплати;
- оплата житла та інших фактичних витрат;
- соціальні допомоги.
Кожному іноземцю видаються гроші на кишенькові витрати - 135 євро для дорослого, для пар - 244 євро, а за кожну дитину вони отримують додатково 80 євро.
У центрі прибуття на вокзалі часто є співробітники, які розмовляють рiдною мовою. Там же ви зможете погодувати або переодягнути дитину, отримати просту їжу та напої.
Вам можуть підказати, як дістатися ваших знайомих/родичів/волонтерів, які готові вас прихистити в себе.
Які документи треба отримати:
1. Родичi/знайомі або волонтери які дали вам житло на перший час - повиннi пiдписати документ, що зараз ви проживаєте з ними, з цим документом ви можете піти до Ратхаусу у місці вашого знаходженння та отримати тимчасову прописку в Німеччині.
2. Дозвіл на роботу у міграційній службі. Із документiв знадобиться ваша тимчасова прописка та паспорт (внутрішній чи закордонний).
3. За потреби, необхідно заповнити бланк на соціальну допомогу, тобто на грошову допомогу від держави для покриття витрат на проживання та харчування.
Ця допомога надається вам поки ви не працевлаштовані у Німеччині, як тільки ви працевлаштовуєтеся - допомога анулюється, бо ви зможете покривати усі необхідні витрати самостійно, без допомоги держави, це цілком реально