Що робити якщо вийшли терміни легального перебування за кордоном?

Особи, які перебувають за кордоном мають бути уважними до правових підстав свого легального перебування в іноземних державах. Зокрема, пильнувати терміни дії дозволів на перебування за кордоном.
На прикладі сусідньої Польщі, існує 3 види дозволів на перебування:
- Дозвіл на тимчасове проживання;
- Дозвіл на постійне проживання;
- Дозвіл на перебування довготермінового резидента ЄС.

Дозвіл на тимчасове проживання видається максимально на 3 роки і не може бути продовжено автоматично.
Під час дійсності актуального дозволу на проживання слід розпочати процедуру щодо отримання нового дозволу.
Термін дії дозволу на постійне проживання складає 10 років.
Термін дії дозволу на перебування довготермінового резидента ЄС становить 5 років.
Після закінчення цього терміну іноземець зобов'язаний замінити наявний документ на новий. Рішення у справі надання дозволу на перебування довгострокового резидента ЄС видається на невизначений термін.

У той час, як сама карта перебування дійсна 5 років, що означає, що кожні 5 років карта повинна бути замінена. Документи на обмін карти перебування потрібно подати щонайменше за 30 днів до закінчення терміну дійсності попередньої карти.

Візу отримують у польському консульстві. Візу у Польщі можна продовжити лише у виняткових ситуаціях, наприклад, у випадку важкої хвороби, яка робить неможливим вчасний виїзд. Таким чином, щоб перебувати легально в Польщі після закінчення терміну дії візи, треба виїхати з Польщі і отримати нову візу у польському консульстві.

Під час легального перебування у Польщі можна також у Польщі подати документи у відповідне до Вашого місця проживання воєводське управління про надання дозволу на тимчасове місце перебування.

Якщо ж вийшли терміни Вашого легального перебування в Польщі, то можливості легалізувати своє перебування за кордоном обмежені.
Вам доведеться виїхати у країну походження, і на кордоні отримаєте рішення про зобов’язання залишити територію Польщі з зазначеним терміном заборони в’їзду у Польщу.

Мінімальний термін, на який може бути видана така заборона – це 6 місяців, а максимальний – 5 років.